Tweede klasse A (West I)- Foreholte verraste op het zonovergoten sportpark Elsgeest Jong Holland met een riante 4-0 zege. De ploeg van trainer Dick-Jan Ente speelde vooral in de eerste helft een sterke wedstrijd, waarin de basis werd gelegd voor de ruime overwinning op de Alkmaarders , die geen moment hun hoge klassering konden waarmaken.
Twee hoekschoppen binnen het eerste kwartier betekenden een 2-0 voorsprong voor de gastheren. In de achtste minuut schoot Swen Veenstra (foto) hard op het lichaam van de vijandelijke doelman waarna ploeggenoot Adam Barendse de rebound verzilverde: 1-0. Nog geen vijf minuten later schoot Veenstra zelf de 2-0 binnen, eveneens uit een corner. Het was smullen voor de liefhebbers in het vervolg van het aantrekkelijke duel waarin de bezoekers een grote kans misten op de aansluitingstreffer.
Beide elftallen verschenen regelmatig voor het doel van de tegenstander, waardoor het duel voor rust een hoog amusementswaarde kende, met de thuisclub die de beste kansen kreeg. Stan Spies zag na een half uur spelen dat zijn schot snelheid miste om de keeper te passeren. De 3-0 kwam er kort daarop wel. Quinten Wanna schoot de terugstuitende bal, na het schot van Barendse op de goalie, alsnog binnen: 3-0.
Na de rust waren het vooral de bezoekers die het wedstrijdbeeld bepaalden, wat resulteerde in kansjes op een treffer. Doelman Stijn Driebergen had onder meer de nodige moeite bij een inzet uit een hoekschop. Foreholte kreeg uit de omschakeling in een 3 tegen 1 situatie de mogelijkheid om de wedstrijd definitief te beslissen, maar faalde opzichtig. Vooral Barendse kreeg de kansen om een grotere uitslag neer te zetten. De genoemde speler, alleen aanstormend op de doelman, liet de bal van zijn voet plukken om even later zijn schot van dichtbij naast te zien vliegen.
De gasten stribbelden nog wat tegen met een grote kans vlak voor tijd. In de extra tijd rondde weer Veenstra, die een fraaie actie van Joel Hartog en de knappe assist van dezelfde speler, knap af: 4-0. Door de even verrassende als verdiende winst en het uitstekende spel, met name in de eerste helft, kunnen de roodwitten met een goed gevoel omhoog kijken. Op dit moment wordt weer een veilige positie ingenomen en ook Argon en Kagia zijn nadrukkelijk in zicht gekomen. Kagia is nu de volgende tegenstander en dat duel krijgt nu nog meer lading mee. LAV zal er volgende week uiteraard bij zijn.
Foreholte-Jong Holland 4-0 (3-0). 12. Barendse 1-0, 15. 2-0 Veenstra 2-0, 42. Wanna 3-0, 90.+2 Veenstra 4-0.
Basisopstelling Foreholte: Driebergen, Van Steijn, Aanhane, Berg, Drewes, Noordermeer, Hartog, Zekveld, Wanna, Veenstra, Alkemade.