Wedstrijdverslagen

SVLY - Foreholte 2-3(rust:0-1)

Na wisselvallige resultaten in de aanloop naar het seizoen en de "verontrustende" berichten die vanuit het SVLY-kamp waren overgekomen (tientallen nieuwe spelers aangetrokken en een tomeloze ambitie om "hogerop" te komen) was het toch enigszins timide afreizen voor ons naar de Vinex-wijk van Den Haag, waarbij de mooie nieuwe accommodatie strak onder de geluidswal van de A12 lag.

In de openingsfase van het duel was weliswaar het initiatief voor de thuisploeg, maar kreeg Foreholte de betere mogelijkheden op de openingstreffer. Individueel oogde het allemaal wel aardig v.w.b. SVLY, maar de misverstanden in de achterste lijn waren legio en men wist weinig raad met de steeds doorkomende middenvelders van de Voorhouters. Mogelijkheden voor Meijer, Schinkelshoek en Arroyo gingen net verloren. Aan de andere kant kreeg SVLY twee vrije trappen vanaf plaatsen waarvan ze er vorig jaar nog moeiteloos invlogen achter Guyt. Nu had de muur er heel wat beter zicht op. Uit een corner van Compier was Van der Zwaan dicht bij de openingstreffer, maar de keeper van SVLY kon de bal nog net uit de bovenhoek tikken. Na 18 minuten was het wel degelijk raak toen Arroyo vrij werd gezet.
Vanuit een lastige situatie schoof hij diagonaal de bal onder de keeper door (0 – 1).  Foreholte begreep langzamerhand dat er wel degelijk kansen lagen in deze wedstrijd en combineerde er lustig op los.
Tweemaal kon Dickhoff doorkomen. De eerste keer trof hij schuin op het doel afkomend de keeper vol en de tweede keer volstond de linkervoet van diezelfde sluitpost. Met niet al te veel mogelijkheden voor het doel van Mathijs Guijt zochten de Voorhouters na 45 minuten de kleedkamer op, in de wetenschap dat de voorsprong te krap was naar de kansen die de ploeg zich had weten te verschaffen.

Na de rust kwam SVLY wat feller in het veld terug. Het duurde dan ook niet al te lang dat de gelijkmaker viel. De meest dreigende aanvaller kwam dit keer door het midden op en zijn schot in de linkerbovenhoek was Guijt te machtig (1 – 1). In de fase daarna leek Foreholte het onderspit te delven. SVLY rook de kans en verdedigend gaf het nog maar weinig weg aan de Foreholte-voorwaartsen. Terwijl Guijt al gepasseerd was dacht de SVLY-middenvelder nog alle tijd te hebben, maar de verdedigers van Foreholte konden nog net op de doellijn voorkomen dat de achterstand een feit werd en eindigde de bal toch nog in de handen van Guijt. Duidelijk was wel dat het initiatief bij SVLY lag en trainer Bougrine zag zich genoodzaakt om te gaan wisselen.
Achtereenvolgens met Jongbloed voor Van Leeuwen en Van Werkhoven (gele kaart) voor Romijn probeerde Foreholte stand te houden en zich in de wedstrijd terug te vechten. Enigszins verrassend was het dus wel dat de Voorhouters opnieuw op voorsprong kwamen via van Van der Zwaan die bij de 1e paal binnen kopte (1 – 2).
Terwijl Vlasveld (voor Helmus) als laatste wissel in de ploeg was gekomen probeerde SVLY om opnieuw langszij te komen. Toch kreeg Foreholte genoeg kansen om de wedstrijdpunten veilig te stellen, maar men hield de Hagenaars in de wedstrijd. Vijf minuten voor tijd  grepen zij hun kans via een lange aanval over rechts ging de bal voor het doel langs waarna de rechterspits de bal voor het doel trok waar hij gemakkelijk tegen de touwen kon worden geschoten (2 – 2).
De stormbal werd gehesen bij Foreholte en men bereidde zich voor op een aantal "hete" minuten, toen Foreholte toch in blessuretijd de verdiende overwinning pakte. Wouter Vlasveld werd de matchwinnaar na een strak genomen vrije trap en terug koppen kon hij niet meer missen (2 – 3).
Nog even moesten de Voorhouters verder, maar al te lang liet de goed leidende scheidsrechter niet meer doorspelen.